genclikforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

genclikforum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım

YazarMesaj
_byeRN_
Mod
Mod
_byeRN_

ruh hali : Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Rahat10

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Empty
MesajKonu: Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım   Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 8:25 pm

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Hanedan_logo

Resmi sitesi= http://www.atauni.edu.tr

Üniversiteyi yeni kazanan arkadaşlara uyarı!!

1- Eve çıkmak için acele etmeyin biraz arkadaş çevrenizi ve üniyi tanıyın çünkü arkadaş çevresi ilk yıllar çok değişik olur.

2- Üniversitenin ve ortamın bulursanız kötü yönlerini ki illaki kötü diyecek birşeyler bulursunuz kafanıza takmayın aksi taktirde derslerinize ve çalışmanıza yansıyacaktır.

3- İpi baştan sıkı tutun arkadaşlar birinci sınıfta ne kadar az alttan dersiniz olursa o kadar rahat edersiniz(tıp ve diş hariç alttan ders gibi bir şansınız yok)

4- Çok kişi tanıycaksınız farklı yerlerden belki ülkelerden insan sarrafı olacaksınız ilk başta sakın kimseye güvenmeyin arkadaş olun ama samimi olmayın

5- Paranız kısıtlı olacağı için harcamalarınıza dikkat edin ne kendinizi ne ailenizi sıkıntıya sokun

6- Hocalarınızla diyologlarınızı ne kadar iyi yaparsanız size o kadar yardımcı olurlar

7- Özellikle kampüs içinde dolanan kredi kartı temsilcilerine sakın kanmayın

8- Bilmem kaç taksitle kitap seti satanları sakın kaale almayın taksit işine girmeyin

9- Siyasi görüşünüzü her ortamda açık açık dile getirmeyin çünkü hem fişlenmeye en müsait ortam üni.dir hemde insanların o fikir hakkında ne düşündüğü kimlere ! senin hakkında neler anlattığını bilemezsin

Erzurum öğrenci açısından yaşanabilir ucuz bir şehirdir. Üniversiteye ulaşım sıkıntısını yaşamazsınız hiçbir semtinde...

FAKÜLTELER

Bayburt Eğitim Fakültesi

İletişim Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi

Fen Edebiyat Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Tıp Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Veteriner Fakültesi

İlahiyat Fakültes

Ziraat Fakültesi

Resimleri

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım 1187695179
Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi önünden Rektörlüğe doğru çekilmiş bir fotoğraf...

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Uni
Kampüs giriş

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Uni3
Rektörlük

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Atatrk_niversitesi
Genel

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Yuksekokul5

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Atatrk_niversitesi_kampus_resimleri_3
kampüs

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Atatrk_niversitesi_kampus_resimleri_2

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Atatrk_niversitesi_kampus_resimleri

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Atatuni

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Ataturk

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Atauni

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Ataturk_uni

Atatürk üni. öğrencilerinden ERZURUM için yorumlar:

1,kişi ==

Ben aklımda kaldığı kadar cevaplayayım soruları.Erzurum'un en meşhur caddesi cumhuriyet caddesi.Öğrenciler genelde yenişehirde oturur(en azından benim arkadaşlarımgull)kiralar 300-350 gibi orda.Çaykara daha yakın cumhuriyet caddesine ama kiralar 400-450 ye çıkar.Yenişehirin üniye yakın olan tarafında oturursan yürüyerek gidebilirsin üniye.eğer uzak tarafında oturursan vay haline..bildiğim kadarıyla bi tek 20 gidiyo ve o da yarım saatte bi geçiyo.Çaykarada ulaşım daha kolay.10 dk da bi üni otobüsü geçer.
kampüse gelince halı saha var korkmagullcafe, market, tenis kortu, cafe de cinema öteki kampüs elemanlarıgull:D
Arkadaşlar yanlış bişi sölediysem düzeltin.Elimden geldiince yardımcı olmaya çalıştım...

2,kişi==

bende şunu ekleyim:
eğer ew tutp arkadaşlarnla kalmak istiosan erzrmlu bi arkadşn olsn mutlaka yardımcı olcak, çünk öğrenciye ew wermeyi hiç sewmiolar birsürü şartları oluo (ewe erkek kız gelmicek,gürültü olmıcak,..gibi) ha birde kaç kişi kalıcaksnz die sorup kirayı kişi sayısına göre ayarlıolar..
bilmiorm yanlışmıym ama biz ew ararken bu tür sorunlarla karşılaştk...
ayrıca ulaşım yenişehir alt yoldan çok zor walla hergn geç kalıorz
o 14 A kabusumuz oldu çok maceramız war yani

3,kişi==

Atatürk Üniversitesi Kampüsü Oldukca Geniş Bir ALana Sahiptir...Sinema,Cafe,Bowling,Lokan ta Vs.. Şeyler Öğrenciye Uygun Olarak Hizmet Vermektedir...Cumhuriyet Caddesinden Üniversite/Kampüs'e Her 5 Dakkikada Bi Araba Geçmektedir..

4,kişi==

yurt yeterli bence.yurtların içinde merkezi cafeterya var.fakültelere ulaşım kolay.yurtların içinde kuaför,terzi,pastane,foto kobici herşey var.merkezi cafeteryada yurttan verilen fişlerle yemek yiyebiliyosunuz kız erkek karışık.Erzurumun en ünlü caddesi Cumhuriyet Caddesi.Erzurumda geçinmek zor değil.Caddeye yürüyerek gidebilirsin ama kışın dolmuşla.Erzurum küçük ama güzel bir yer.ben yeni bitirdim üniversiteyi ama yüksek lisansa gitcem erzuruma.sorularınız olursa yine yardımcı olurum.

En son _byeRN_ tarafından C.tesi Ağus. 16, 2008 9:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
_byeRN_
Mod
Mod
_byeRN_

ruh hali : Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Rahat10

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Empty
MesajKonu: Geri: Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım   Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 8:35 pm

Erzurum'unSosyal Durumu :

Yöre halkı gelenek ve göreneklerine bağlı olup, Atatürk Üniversitesinin varlığı halkın eğitim ve kültür seviyesine olumlu katkı sağlayarak değişim ve gelişime kolaylıkla uyum sağlamasına yardımcı olmaktadır.

İlimizde, özellikle kırsal kesimde halk geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Hayvancılık önemli bir yer tutmakta ise de girdi maliyetleri yüksek olduğu için et ve süt verimi düşük olmaktadır, bu ise hayat standardını önemli oranda etkilemektedir. Bunun yanısıra memur ve işçi istihdamı, üniversite öğrencileri ve askeri birliklerin İlimizde bulunması ekonominin hareketliliği bakımından önemli bir etki sağlamakla birlikte sosyo-kültürel yönden de olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

İlimizde belirgin bir işsizlik vardır, bu yoğun işsizlik nedeniyle nüfus göçü yaşanmaktadır. İş aramak maksadıyla Ülkenin batısına, hatta yabancı ülkelere göç vardır.

Son yıllarda özellikle İl merkezinde çarpık kentleşmeyi önlemek için çalışmalar yürütülmekte modern şehir görünümü sağlamak için gayret edilmektedir. İlimiz merkezinde konut sıkıntısı bulunmamakta, ancak yüksek maliyetler nedeniyle dar gelirli vatandaşın uygun sosyal konutlarda iskan edilebilmesi için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aracılığıyla sosyal konut yapımına gidilmesi önem arz etmektedir.

Ulaştırma ve Alt Yapı Durumu

İlimiz uluslararası transit karayolu üzerindedir. Erzurum'un bütün İlçeleri ile karayolu bağlantıları vardır. 1120 Km. Devlet Yolu’nun, 1062 Km’si asfalt, 40 Km.BSK(Bitümlü Sıcak Karışım), 18 Km’si stabilize, 209 Km. Duble yoldur. (Bölünmüş yol). İl Yolu’nun, Karayolları sorumluluğundaki 322 Km.’si asfalt, 106 Km.’si stabilize, 42 Km.’si toprak, 85 Km.’si ham yol olup toplam 555 Km’dir. Köy Hizmetleri ağındaki 351 Km.’si asfalt, 4133 Km.’si stabilize, 2036 Km.’si tesviye olmak üzere yol ağı toplam 6520 km’dir. Karayolları ve Köy Hizmetleri ağındaki toplam İl Yolu ise 7640 km’dir.

973 köyümüzün 951’inde yeterli içme suyu bulunmakta olup, içmesuyu yetersiz olan köy sayımız ise 22’dir.

İlimiz Keban, Tortum ve Arpaçay barajlarından elde edilen elektriği kullanmakta aynı zamanda enterkonnekte sisteme dahil bulunmaktadır. İlimizde elektriksiz ve telefonsuz yerleşim birimi bulunmamaktadır.

İKLİM ÖZELLİKLERİ:

İl arazisinin büyük çoğunluğunda, karasal iklim özellikleri egemendir. Kışlar uzun ve sert, yazlar kısa ve sıcak geçer. İl topraklarının kuzey kesimlerinde, yüksekliği yaklaşık 1000 ila 1500 metrelere inen vadi içleriyle çukur sahalarda iklim, büyük ölçüde sertliğini yitirir. Erzurum il merkezindeki meteoroloji istasyonunda 1929’ dan bu yana gözlem yapılmaktadır. Yaklaşık 70 yılı bulan gözlem sonuçlarına göre, ilde en soğuk ay ortalaması, -8.6 C, en sıcak ay ortalaması 19.6 C, en düşük sıcaklık -35 C ve en yüksek sıcaklık ise, 35 C olarak ölçülmüştür. Yıllık yağış tutarı 453 mmm. kadardır. En az yağış kış devresinde düşer. Bu devrenin yağışları kar biçiminde olup, kar yağışlı gün sayısı 50 ve kar örtüsünün yerde kalış süresi ise 114 gün kadardır. En yağışlı devre ilkbahar ve yaz mevsimleridir.

Erzurum da ulaşım için tıkla

http://www.erzurum-bld.gov.tr/tr/ulasim

Erzurun fotoğrafları

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım 131oj7

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım 11de0

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım 14yz6

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım 15wx2

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım 117oa7

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım Imageshack

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım 125ty9

Erzurum cadde ve sokak resimleri

Atatürk üniversitesi (Erzurum) detaylı anlatım EPSN0023