genclikforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

genclikforum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eskişehir Anadolu üniversitesi

YazarMesaj
_byeRN_
Mod
Mod
_byeRN_

ruh hali : Eskişehir Anadolu üniversitesi Rahat10

Eskişehir Anadolu üniversitesi Empty
MesajKonu: Eskişehir Anadolu üniversitesi   Eskişehir Anadolu üniversitesi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 9:02 pm

Eskişehir Anadolu üniversitesi Au_logo_01

Tanıtım filmini izlemek için == http://www.anadolu.edu.tr/universitemiz/tanitim_filmi.htm

Neden Anadolu Üniversitesi?

Demokratik, çağdaş eğitim
Anadolu Üniversitesinde, her türlü altyapısı tamamlanmış, çağdaş teknolojik olanaklara sahip, demokratik bir ortamda öğrenci odaklı eğitim verilmekte; öğrenciler, uluslararası ölçütlerde katılımcı bir anlayışla sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde yer alarak kendilerini ifade etme olanağı bulmaktadırlar.

Deneyimli ve birikimli öğretim elemanı
A nadolu Üniversitesinde, ulusal ve uluslararası alanda deneyimli ve birikimli, sayıları 1.900’ü bulan öğretim elemanı ile kendi alanlarında ülkemizin önde gelen bilim ve sanat insanları da ilgili birimlerde konuk öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Tüm öğretim elemanları, birikim ve deneyimlerini öğrencilere aktarmak için özveriyle çalışmaktadır.

Donanımlı alt yapı
Anadolu Üniversitesinin tüm birimleri, çağdaş yükseköğretimin gerektirdiği teknik donanıma sahiptir. Birimlerdeki tüm laboratuvar, atölye ve stüdyolar en gelişmiş cihazlarla donatılmış; eğitimde, uygulama için gerekli olan her türlü araç ve malzemeler sağlanmıştır. Haftada 90 saat çalışan Kütüphane koleksiyonlarına yeni yayınların kazandırılmasına özel bir önem verilmektedir.

İngilizce hazırlık

Anadolu Üniversitesi, Türkiye’nin dünya ile entegrasyonunda geleceğin yöneticilerini yetiştirmede yabancı dil bilgisinin önemi açısından birimlerinin tamamına yakınında İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. Öğrencileri yarınlara hazırlarken onları çağdaş bilgilerle donanmış, dünyayı tanıyan, en az bir yabancı dil bilen bireyler olarak yetiştirmek hedeflenmektedir.

Başarıya ödül

Üniversite Yönetim Kurulu kararıyla örgün bölümlerde başarılı, fakat maddi durumu yetersiz öğrencilere barınma ve beslenme yardımı yapılmaktadır. Üniversitece öngörülen başarı koşullarını sağlamış olan ve maddi durumunun yetersiz olduğu belirlenen ( Her yıl yeni belirleme yapılacaktır ) örgün programlara kayıtlı öğrencilere beslenme ve barınma yardımı yapılmaktadır. Eğitime önem ve destek veren pek çok kuruluş ve vakıf da Anadolu Üniversitesi öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Ayrıca, isteyen öğrencilere de ders dışında kalan zamanlarını değerlendirmek için Anadolu Üniversitesinin çeşitli birimlerinde yarı zamanlı iş olanağı sunulmaktadır.

Nitelikli öğrenci profili
Anadolu Üniversitesinin örgün bölümlerine her yıl beş bini aşkın yeni öğrenci kayıt olmaktadır. Bunların yarıdan çoğunu; Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir, Bursa ve Antalya gibi büyük şehirlerdeki liselerden mezun olanlar oluşturmaktadır. Öğrencilerin mezun oldukları liseler de hem bulundukları kentin hem de yurdumuzun önde gelen eğitim kurumlarıdır. Öğrencilerin çoğunluğunu, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Yabancı Dil Ağırlıklı Lise gibi üst düzeyde eğitim veren ortaöğretim kurumları mezunları oluşturmaktadır.

Ayrıntılı resimler

tıkla = http://www.anadolu.edu.tr/albumler/au_album/tr/index.htm

AKADEMİK TAKVİM

2008-2009 Öğretim Yılı - Yaz Dönemi

24-26 Haziran 2009 Kayıt Yenileme
29 Haziran 2009 Derslerin Başlangıcı
15 Ağustos 2009 Derslerin Bitimi
17-22 Ağustos 2009 Yaz Okulu Sonu Sınavları
26 Ağustos 2009 Yaz Okulu Sonu Sınavları Harf Notlarının Teslimi İçin Son Tarih
26-28 Ağustos 2009 Yaz Okulu Sonu Mazeret Sınavları
30 Ağustos 2009 Zafer Bayramı Tatili
31 Ağustos 2009 Yaz Okulu Sonu Mazeret Sınavı Harf Notlarının Teslimi İçin Son Tarih

Yeni öğrencilerin soru ve cevapları:::

soru :

yunus emre kampüsü yurtla iç içe diyolar doğrumu!
bnde işletme 2.öÜzgün
uluslarası istiyodum osmangazide
napalım kader
2.ö dersleri kaçta başlıyo
bide 2.ö kötümü yani akşamın mahvolur filan diyolarda:)
bide devlet yurdu önerirmisiniz
yoksa özel yurtmu yazmalı

cevap

yunus emre kampüsü içinde yurt var hemde İİBF'Ye 2dk,ama çok kötü,eski oldugu için odaları küçücük,

2.ö dersleri programa göre 3te başlyan da var 8'de başlayanda.Ama bir dönemde 1-2 dersi 1.ö'den alma şansınız var,devlet yurdu önerebilirm ama rahatıma düşkünüm dersen,önermem.

soru=

bi kaç arkadas gelıyoruzda rahat olabılecekmıyız yoksa hergun kavgalar falanmı porsuk 'a qelıcez buyuk ıhtımalle ne bılıyım dıger yerlerde duyuyoruz yok küpe takmıcaksınız adam qıbı qıyıneceksınız dıyen tıpler varmı?

cevap=

hocam 1 yıldır eskişehir'deyim daha öyle birşey görmedim.Çeşit çeşit insanlar var kimsenin kimseye karıştığı yok,herkes çok rahat...Rahat ol bu konuda.Ama bi konuda uyarayım ESkişehirspor taraftarı manyaktır,psikopattır sakın ha çarşıda 3büyük takım formasıyla gezeyim deme işte o zaman ya katil olursun,yada oldurursun.Tek sorun bu Çok mutlu Çok mutlu Yoksa hayatımda gördüğüm en rahat şehir.Hiçbi şekilde olay yok.

soru=

arkadaşlar ben izmir de yaşıyorum, kısmetse bu sene anadolu üniversitesine gelicem, ama kalcak yerim yok. yazılanlardan okuduğum kadarıyla bi apartta kalmanın en iyisi olcağını düşünüyorum.

Ama bu konuda hiç bi fikrim yok. yani apartlar hakkında biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

Msela fiyatları kaçla kaç arasında, nerelerde var, hangi apartları önerebilirsiniz, elektrik su kullanımı nasıl, çamaşırı temizliği fln..
Lütfen biraz yardımcı olun...

cevap=

en ucuz apartlar 200 den başlıyo odalar genelde 2 kişilik. gelip gezmen gerek çünkü hepsi farklı. üniversiteye yakın apartlar epey war. mesela bnm kaldığım üni.ye 20 dakkaydı. hepsinde çamaşır vs. işi farklı oluyo kimi haftada bir gün makineyi çalıştırıyo mesela bnm apartta serbestti istediin zmn çalıştırabilion. genelde apartların hepsinde elektrik-su vs. fiyata dahil onlara ayrı para istemiyolar. aklına takıln bişe olrsa sorarsın. -eskişehirin tadını çıkar...

soru=

barınma imkanları nelerdir ??

cevap=

kışın soğuktur.devlet yurdu çıkmazsa ya da sen istemezsen özel yurtlar 250-400 e kadar war.ew kiraları okula yakın 3+1 600 civarı..eskişehir öğrencisi genelde ew kiralarından yakınır..

cevap=

apartlar eşyalı zaten...bence okula yakın apartlar war 250 300 civarı...mutfağı da war 2 kişik tek kişlk apartlar .okula yürüyerek 10 dakika bile sürmezz.bence öle tut

cevap=

ark.lar eskiseirde guzel ve okula yakin bi eww ariosanizZ 700e bulrsunuz uc assai bes yukari . benim tawsiem ilk once yunusemre yurdunda kalin bi-2 ay daha sonra eve cıkın ordan ark.larinzla.

ama 2 ayi gecirmein yoksa sene sonunda anca cıkarsiniz. bide kıŞın ev aramak işkEnce buraada. bEn ilk seene yurtta kalmıştım . rahata biras duskun biri icin cekilmez yer bence . para gider vs. die yurttan cıkmadık ilk sene halbuki yine ayni hesaba gelio cunku yurt yemekleri yenmez. ve dısarda yiyosun 3 ogun.

cevap=

arkadaslar örs ögrenci yurdunu tavsiye ederim. yeni bir bina,tum esyalar yeni ve mevcudu az. ayrıca indirim yapmıslar 2 kisilik 300 - 3 kisilik 275- 4 kisilik 250 ytl
cengiz topel caddesi tren gecidinden 20 metre ileride ateks bilgisayar karsısı sedef simit fırını ustu
ben kaydımı yaptırdım bilgisayar mühendisligi

not= Burdaki yorumlar tamamen kişiseldir (öğrencilerin yorumları) hiçbir kesinlik taşımaz
_byeRN_
Mod
Mod
_byeRN_

ruh hali : Eskişehir Anadolu üniversitesi Rahat10

Eskişehir Anadolu üniversitesi Empty
MesajKonu: Geri: Eskişehir Anadolu üniversitesi   Eskişehir Anadolu üniversitesi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 9:36 pm

üni resimleri=

Eskişehir Anadolu üniversitesi Cat01_res002

Eskişehir Anadolu üniversitesi Cat01_res007

Eskişehir Anadolu üniversitesi Eskisehir-anadolu-universitesi

Eskişehir Anadolu üniversitesi Cat01_res031

Eskişehir Anadolu üniversitesi Cat01_res039

Eskişehir Anadolu üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-